Petek Temizliği
12 Mart 2017
Kanalizasyon Tıkanıklığı
16 Mart 2017

Su Kaçağı Tespiti


Su kaçağı tespiti işlemi öncesinde kaçağın ne olduğunu tanımlamak gerekir. Su kaçağı bir su tesisatında yer alan borularda su akıntısı olmasıdır. Sızıntının tespit edilmesi işlemine de su kaçağı tespiti denir.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağı nedenleri farklı kaynaklara bağlı olarak meydana gelebilir. Bunlardan en yaygın görülen nedenler şöyle sıralanabilir:

  • Tesisatta yer alan ara muslukların montajının doğru olmaması
  • Batarya altında yer alan contanın su kaçırması
  • Flekslerin sızdırması
  • Su borularının zamanla eskimesi ve boru hasarı
  • Nemden dolayı tesisat borularının çürümesi
  • Pprc borularının yanlış kaynatılması gibi nedenler
  • Deprem, sel felaketlerinin yarattığı sarsıntılar kaçak nedenleridir.
  • Kaçak olduğunu gözle göremediğiniz zaman faturalarınızdaki anormal artış buna işaret edebilir.

Su Kaçağı Tespiti İçin Ne Yapılır?

Su kaçağı tespiti işlemleri farklı şekillerde yapılabilir. Günümüzde teknolojik cihazlardan yararlanıldığı için kolayca sızıntı olan yer bulunabilmektedir. Ancak eskiden duvarın bir bölümünün yıkılması gerekebiliyordu. Bu da zaman ve masraflar açısından dezavantajdı. Günümüz şartlarında hidrojen, nem hassasiyeti olan özel üretim cihazlar sayesinde duvarın içinde yer alan tesisatta sızıntı noktaları tespit edilebiliyor. Tespit işlemi kolayca yapılabildiğinden de uzun süre zaman harcamadan ve ortamı çok kirletmeden sonuca varılabiliyor. Su kaçağı işlemlerinin çözümünde de bu noktada büyük kolaylıkların olduğunu eklemek gerekmekte. Artık kullanılan su kaçak tespit malzemeleri de çözüme kesin yanıt veren nitelikte.

Etesisatçı ve Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı tespiti etesisatçı logo

etesisatci.com firmamız teknolojiyi üstün hizmet politikası ile birlikte kullanan, 20 yıllık tecrübesiyle müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sunmayı hedefleyen bir kurumsal oluşumdur. Su kaçağı tespiti ve sorunu için kırmadan çözüm getiren firmamızda kısa sürede sızıntının olduğu alan tespit edilmektedir. İstanbul’un tüm ilçelerine herhangi bir fiyat farkı olmadan hizmet veren firmamızdan siz de güvenle hizmet alabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz.

Eski Yöntemle Yeni Yöntem Arasındaki Fark Nedir?

Eski yöntemler maliyet açısından, görüntü ve emek açısından oldukça zorlayıcıdır. Bir iş yeri için düşünülürse bir süre işleyişin de aksamasına neden olacağından ekonomik zarar da getirir. Ancak teknolojik cihazlar kullanılarak tespit edilen su kaçakları hiçbir kırma işlemin gerek kalmadan hızlıca sorunun kaynağını tespit eder. Su kaçağı tespiti işlemlerinde nem, sıcaklık, hidrojen duyarlılıkları temel alınarak üretilen bazı özel cihazlardan yararlanılır. Örneğin nemölçer, sızıntı olan yerlerde hemen kaçak bölgesini tespit edecektir. etesisatci.com firmamız tüm bu süreçte sağlıklı sonuç almanız adına sizinle iş birliği içinde olacaktır.

Bir Sonraki Aşama

etesisatci.com firmamızdan su tesisatı için servis talepleriniz olduktan sonra yetkili personelimiz harekete geçer ve adres bilgileriniz doğrultusunda verilen zamanda tespit ve onarım için gelir. Kırma ve dökme olmadan İstanbul su kaçağı tespiti işlemini başlatır. Noktasal olarak tespit edilen bu sorunlar ekonomik açıdan da avantaj sağlayacak şekilde sonlanır. Etesisatçı firmamız size her açıdan avantajlı bir servis sunacaktır.


Servis Çağır Uzmana Sor

Etesisatci
Etesisatci
Tesisat Sorunlarınızda, Uzman Ekip Ve İleri Teknoloji Cihazlarla Hizmetinizdeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir